Dobré rady nad zlato

Rady pri výbere skleneného zábradlia

Nikomu z nás určite neuniklo , že sa sklenené zábradlie stalo bežnou súčasťou interiérov rezidencií a administratívnej výstavby . Jedinečné vlastnosti skla prinášajú do interiéru viac svetla , optický zväčšuje priestor . Nesmieme však zabúdať , že sa jedná o stuhnutú kvapalinu , ktorá je krehká a pri prekročení dovoleného namáhania v ťahu za ohybu praskne, bez toho aby vás dopredu varovala.

Bezpečné sklenené schody

Jednou z najvýznamnejších otázok , ktorú by sme si mali položiť pri schodoch zo skla je „Budú bezpečné?„

SCHODY - inšpirácie

Nemáte úplne presnú predstavu o Vašich nových schodoch? Inšpirujte sa nasledujúcimi realizáciami.

Skryté riziká tepelne tvrdeného skla

Väčšina z nás vie , že tepelne tvrdené sklo vzniká špeciálne riadeným procesom ohrevu a ochladenia skla. Vyvolá sa tak permanentné povrchové tlakové napätie s cieľom zvýšiť odolnosť skla voči mechanickému a tepelnému namáhaniu.

Výber z noriem pre schodištia a zábradlia

Prinášame vám výber z noriem, ktoré by mali byť dodržané pri každom bezpečnom schodisku alebo zábradlí. Veríme, že Vám pomôžu a hlavne ušetria finančné prostriedky.

Druhy skla používané v stavebníctve

Pretože málokto zo zákazníkov je odborne zdatný v oblasti skla prinášame niekoľko základných informácií o typoch skla používaných ako výplň zábradlia, stupne schodov , presklené steny , loggie a pod. Proste sklo , s ktorým sa pri stavbe a úprave domu stretnete.

Všeobecne o schodoch, schodiskách

Dobrá rada nad zlato

Vzhľadom k tomu, že nie ste prví a určite ani poslední, kto si zariaďuje schodisko, mali by ste vedieť o najčastejších omyloch, ktoré súvisia s rozmermi a veľkosťou schodišťa. Už na ne prišli iní, vy by ste sa im teda mohli vyhnúť.