Točené vretenové schody aj bez nutnosti zvárania pri montáži

vretenove-schody-1

Rozšíreným typom montovaných schodov sú schodištia točené - vretenové. Ponúkame montované konštrukcie vretenových schodov bez nutnosti použitia zvárania pri samotnej montáži. V zásade sa jedná o tri typy vretenových schodov. Tzv. klasické prevedenie v kombinácii drevo a kov, kompletne oceľové schodište a nakoniec luxusné prevedenie v kombinácii drevo a antikor.

Základným typom vretenových - točených schodov je prevedenie, kedy nosná konštrukcia a zábradlie sú zhotovené z ocele a stupne sú z dreva ako samonosný masív. Oceľové časti schodov sú striekané práškovou vypaľovacou farbou v rôznych odtieňoch.

Iná alternatíva vretenových montovaných schodov je celokovové prevedenie, vhodné predovšetkým do exteriéru. Preto je ich povrch väčšinou upravený pozinkovaním. Aj tu je možná povrchová úprava práškovou farbou, alebo kombinácia zinku a práškovej farby .

Stále náročnejší trh si žiada použitie aj luxusných materiálov, preto ponúkame konštrukcie v kombinácii s nerezovými - antikorovými prvkami. Predovšetkým sa jedná o antikorové zábradlie aj kompletné antikorové prevedenie v kombinácii s drevenými stupňami.

Orientačný rozpočet Vám na požiadanie spracujeme po zaslaní podkladov protredníctvom nasledujúcej stránky.

vretenove-schody-2

Technické údaje:

Charakteristika: Vretenové schodište nepotrebuje veľký priestor a je vhodné do kruhových i štvorcových stropných otvorov alebo k prístupu na galériu. Ponúkame viac typov zábradlí a moderné farebné riešenia. Môžu byť použité ako vnútorné aj vonkajšie.

Použité materiály: Nosný stĺp je oceľový, ale je možné použiť drevený obklad. Stupne z masívneho tvrdého dreva (buk, dub, jaseň, javor, jelša) v prírodnom prevedení resp. morené (odtieň : čerešňa, orech, mahagón....). Zábradlia v prevedení drevo, oceľ alebo antikor. Madlo drevené, oceľové, antikor alebo plastové.

Rozmery:

  • vonkajší priemer schodišťa : 1100 až 2200 mm
  • výška stupňa: 175 až 230 mm.

Farebné prevedenie: drevo – kov : vzorkovník na stiahnutie Vzorkovník farebných prevedení