Drevené schody pre mezonetové byty a rodinné domy

drevene-schody-1

Modulové schody sú svojou univerzálnosťou vhodné pre väčšinu interiérov . Napriek tomu existujú architektonické návrhy, ktoré použitie kovu v schodišti neodporúčajú. Aj tu však môžete použiť modulové schody.

Ponúkame Vám celodrevené modulové schody častejšie nazývané drevené schody alebo schodištia. Drevené schody sú podobné systému s kovovými modulmi, ale kovové časti sú nahradené drevenými sendvičovými modulmi s rovnakou funkciou.

Montáž celodreveného schodišťa je už oveľa náročnejšia a vyžaduje si dodatočnú servisnú prehliadku po stabilizovaní konštrukcie schodov v interiéri ( cca do 1 mesiaca ). Pre tento typ drevených schodov dodávame zábradlie v prevedení: komplet antikor, antikor s dreveným madlom alebo celodrevené zábradlie.

Komplikovaná konštrukcia s nutnosťou používať len vyberané drahé drevo ovplyvní cenu, ktorá je v prípade celodrevených schodov vyššia ako pri klasickej kovovej nosnej chrbtici.

Orientačný rozpočet Vám na požiadanie spracujeme po zaslaní podkladov protredníctvom nasledujúcej stránky.

drevene-schody-2

Technické údaje:

Charakteristika: Modulové schodištia sú vhodné pre všetky typy interiérov a zaručujú originálny dekoratívny vzhľad. Samonosná konštrukcia a stupne sú drevené . Konštrukcia umožňuje množstvo tvarových riešení. Ponúkame viac typov zábradlí.

Použité materiály: Nosná konštrukcia je z modulov tvoriacich drevenú kostru s povrchovou úpravou. Moduly a stupne sú z masívneho tvrdého dreva (buk, dub, jaseň, javor, jelša) v prírodnom prevedení resp. morené (odtieň : čerešňa, orech, mahagón, rustikal). Zábradlia v prevedení drevo, oceľ alebo antikor. Madlo drevené, oceľové, alebo antikor.

Rozmery:

  • šírka schodišťa: 600 až 1100 mm
  • hĺbka stupňa: 200 až 270 mm
  • výška stupňa: 165 až 220 mm.

Farebné prevedenie: drevo - prírodné alebo morené, kov - podľa palety RAL.