Antikorové, nerezové zábradlie s výplňou o priemere 8 mm

antikorove-zabradlie-8mm-1

Antikorové, nerezové zábradlie sa pomaly stáva súčasťou budov, rodinných domov, obchodných centier aj bytových komplexov. Mnoho vlastníkov starších domov, ktorý uvažujú nad zmenou svojho starého oceľového zábradlia už neuvažuje nad rovnakým materiálom vyžadujúcim pravidelnú údržbu, ale chce zmenu.

Antikor, ako bezúdržbový materiál vyniká aj po estetickej stránke. Nie je len súčasťou domu pre dodržanie noriem bezpečnosti, ale má aj funkciu architektonického zvýraznenia priečelia domu, balkónov, terasy, schodov vnútorných aj vonkajších atď.. Takéto riešenie dokáže oživiť - zvýrazniť budovu, dodať nádych luxusu na každom modernom objekte, či už je to relatívne starší dom, alebo novostavba. Dnes sú antikorové zábradlia porovnateľné nákladmi na realizáciu s klasickým zváraným oceľovým zábradliam s nutnou povrchovou úpravou teda náterom proti korózii. V podstate existujú dva hlavné smery pri výrobe a montáži antikorového (nerezového – český výraz) zábradlia. Určite ste sa stretli s antikorovým "zváraným" zábradlím ale aj modernejším systémom antikorových zábradlí bez nutnosti zvárania. Tento systém používame aj v našej firme a všetky zábradlia na fotkách webu ARTMEX sú takto realizované.

Vzhľadom na určitú konštrukčnú rozmanitosť zábradlia sme rozdelili stránky webu podľa hlavných znakov, ktorými sa ten ktorý typ zábradlia líši. Na priložených fotografiách sú príklady riešení, ktoré sme sami realizovali počas existencie firmy a pravidelne ich dopĺňame o nové realizácie. Nechceme sa zaoberať podrobným vysvetľovaním jednotlivých konštrukčných riešení, čo by väčšinu zákazníkov asi nezaujímalo (ak áno napíšte nám). Zamerali sme sa na vizuálnu stránku zábradlia, ktorá je pre každého dôležitá.

V prípade, že by ste potrebovali doplňujúce informácie pre Vaše konečné rozhodnutie neváhajte nám zavolať. Ak máte už konkrétnu predstavu o tom, čo by ste chceli a zaujíma Vás cena, pošlite nám podklady pre výpočet a my Vám náklady na zábradlie spracujeme. Pre informácie, čo k rozpočtu potrebujeme navštívte stránku čo potrebujeme k rozpočtu.

antikorove-zabradlie-8mm-2

Technické údaje - výplň priemeru 8 mm

Charakteristika: výplň priemeru D=8mm používame tam, kde chceme aby zábradlie pôsobilo vzdušne a nie robustne. Počet výplní na výšku zábradlia je individuálna, ale je nutné samozrejme dodržať platné normy pre min. vzdialenosť medzi tyčkami výplne. Takúto výplň používame aj pre zábradlie na schody, ktoré dodávame ako celok zo schodišťom (hlavne vretenové) ak potrebujeme skružiť výplň do tvaru schodišťa a kopírovať krivku madla.

Určitou nevýhodou takejto výplne je nutnosť použiť menšiu vzdialenosť medzi stĺpikmi aby nedochádzalo k priehybu výplne (max. doporučená vzdialenosť 1200 mm). A nakoniec tento typ výplne je lacnejší ako výplň z trubky D=12mm.

Používané materiály: na zábradlie všeobecne používame pre interiér antikorové, nerezové alebo drevené madlo, ktoré tvorí harmonický celok s rovnako morenými stupňami schodiska. Peknú kombináciu v interiéri vytvorí drevený štvorhranný stĺpik zábradlia s antikorovými súčasťami - kotevná spodná platňa, držiaky výplne, držiak madla.

Tento typ zábradlia budeme predstavovať v samostatnej sekcii s príkladmi použitia. Pre exteriér jednoznačne doporučujeme používať len antikor ako materiál pre jeho bezúdržbovosť a odolnosť proti vplyvom počasia.

Rozmery:

  • priemer madla, stĺpika: D = 42,4 mm a 48,3mm ( menej používané )
  • priemer výplne: D = 8mm až 12mm

Farebné prevedenie: drevo: orientačný vzorkovník na stiahnutie: Vzorkovník farebných prevedení.