Antikorové nerezové zábradlie s dreveným stĺpikom

antikorove-zabradlie-stlpik-drevo-1

Antikorové, nerezové zábradlie sa pomaly stáva súčasťou budov, rodinných domov, obchodných centier aj bytových komplexov. Mnoho vlastníkov starších domov, ktorý uvažujú nad zmenou svojho starého oceľového zábradlia už neuvažuje nad rovnakým materiálom vyžadujúcim pravidelnú údržbu, ale chce zmenu.

Antikor, ako bezúdržbový materiál vyniká aj po estetickej stránke. Nie je len súčasťou domu pre dodržanie noriem bezpečnosti, ale má aj funkciu architektonického zvýraznenia priečelia domu, balkónov, terasy, schodov vnútorných aj vonkajších atď.. Takéto riešenie dokáže oživiť - zvýrazniť budovu, dodať nádych luxusu na každom modernom objekte, či už je to relatívne starší dom, alebo novostavba. Dnes sú antikorové zábradlia porovnateľné nákladmi na realizáciu s klasickým zváraným oceľovým zábradliam s nutnou povrchovou úpravou teda náterom proti korózii. V podstate existujú dva hlavné smery pri výrobe a montáži antikorového (nerezového – český výraz) zábradlia. Určite ste sa stretli s antikorovým "zváraným" zábradlím ale aj modernejším systémom antikorových zábradlí bez nutnosti zvárania. Tento systém používame aj v našej firme a všetky zábradlia na fotkách webu ARTMEX sú takto realizované.

Vzhľadom na určitú konštrukčnú rozmanitosť zábradlia sme rozdelili stránky webu podľa hlavných znakov, ktorými sa ten ktorý typ zábradlia líši. Na priložených fotografiách sú príklady riešení, ktoré sme sami realizovali počas existencie firmy a pravidelne ich dopĺňame o nové realizácie. Nechceme sa zaoberať podrobným vysvetľovaním jednotlivých konštrukčných riešení, čo by väčšinu zákazníkov asi nezaujímalo (ak áno napíšte nám). Zamerali sme sa na vizuálnu stránku zábradlia, ktorá je pre každého dôležitá.

V prípade, že by ste potrebovali doplňujúce informácie pre Vaše konečné rozhodnutie neváhajte nám zavolať. Ak máte už konkrétnu predstavu o tom, čo by ste chceli a zaujíma Vás cena, pošlite nám podklady pre výpočet a my Vám náklady na zábradlie spracujeme. Pre informácie, čo k rozpočtu potrebujeme navštívte stránku čo potrebujeme k rozpočtu.

antikorove-zabradlie-stlpik-drevo-2

Technické údaje - drevený stĺpik

Používané materiály: na zábradlie všeobecne používame pre interiér antikorové, nerezové alebo drevené madlo, ktoré tvorí harmonický celok s rovnako morenými stupňami schodiska. Peknú kombináciu v interiéri vytvorí drevený štvorhranný stĺpik zábradlia s antikorovými prvkami - kotevná spodná platňa, držiaky výplne, držiak madla. Stĺpik môže byť samozrejme morený a lakovaný podľa priania zákazníka. Kotvenie stĺpika horne aj bočné. Pre exteriér jednoznačne doporučujeme používať len antikor ako materiál pre jeho bezúdržbovosť a odolnosť proti vplyvom počasia.

Rozmery:

  • rozmer stĺpika: telo - BUK, DUB - 50x50 mm, ostatné prvky antikor
  • rozmer madla: antikor D42,4mm, BUK,DUB D42mm
  • výplň zábradlia: antikor D12mm

Farebné prevedenie: drevo: orientačný vzorkovník na stiahnutie: Vzorkovník farebných prevedení.